StartUp Challenge

O konkursie

Startup Challenge w ramach #e-biznes festiwal 2012

Pracujesz nad własnym pomysłem na biznes? Chcesz przetestować swoją hipotezę biznesową? Masz pomysł na serwis czy aplikację? Masz własny startup i potrzebujesz funduszy na jego dalszy rozwój? Zapraszamy do ścieżki eksperckiej Startup Challenge w ramach #e-biznes festiwal 2012!

 

W trakcie 3 dni trwania festiwalu (od 13 do 15 listopada) otrzymasz warunki i miejsce do wprowadzenia nawet najbardziej oryginalnego produktu w życie, mentoring ze strony praktyków z branży oraz możliwość zdobycia kapitału finansowego na swój pomysł w ramach programu Upriser Team.

Startup Challenge to:

  • zagwarantowany udział we wszystkich szkoleniach i warsztatach w ramach #e-biznes festiwal 2012 dla członków zespołów projektowych

  • mentoring ponad 20 ekspertów branżowych (marketing, sprzedaż, technologie mobilne, prawo w sieci, social media, kreacja, pozyskiwanie funduszy i źródeł finansowania)

  • analiza planów biznesowych i ocena realności ich rozwoju

  • możliwość przetestowania hipotez biznesowych na uczestnikach festiwalu

  • możliwość zdobycia kapitału finansowego (na łaczną kwotę 1 mln zł) na swój projekt w ramach programu Upriser Team

Harmonogram "StartUp Challenge

1. Rejestracja pomysłów do ścieżki "Startup Challenge" | 3.11.2012 - 10.11.2012

Zgłoszenia do ścieżki “Startup Challenge” przyjmowane będą od 3 listopada do 10 listopada do godziny 15:00. Rejestracja projektów (pomysłów) odbywa się poprzez wysłanie na adres mailowy startup@e-festiwal.net opisu przedsięwcięzia w dowolnej formie, która przekona nas, że to właśnie Twój pomysł powinien wziąć udział w "Startup Challenge". Możesz przygotować spot prezentujący pomysł, animację flash, czy po prostu plik *.pdf - it’s up to you! Każdy projekt może reprezentować maksymalnie 3 uczestników. Na podstawie zgłoszeń jury wybierze maksymalnie 10 projektów, które zostaną zakwalifikowane do udziału w “Startup Challenge”.

2. Udział w ścieżce tematycznej "Startup Challenge" | 13.11.2012 - 15.11.2012

W trakcie trwania #e-biznes festiwal oddajemy Ci do dyspozycji specjalną ścieżkę tematyczną, podczas której możesz pracować nad rozwojem swojego pomysłu. Każdy zakwalifikowany zespół będzie miał możliwość:

  • konsultacji projektu z prelegentami występującymi podczas #e-biznes festiwal - porozmawiaj z ekspertami w trakcie sesji mentoringowych

  • prezentacji projektu wśród uczestników festiwalu - zaprezentuj swój projekt w trakcie pitch session

  • promocji projektu wśród uczestników festiwalu i prelegentów - zapytaj uczestników co sądzą o Twoim projekcie, zbieraj feedback i udoskonalaj go!

Podczas 3 dni trwania festiwalu nasi prelegenci będą przyglądać się projektom ze ścieżki "Startup Challenge", a następnie wybiorą najlepszy projekt. Dodatkowo swój wkład w wybór zwycięzców będą mieli uczestnicy #e-biznes festiwal, którzy w głosowaniu wybiorą najlepszy zespół i przyznają “nagrodę publiczności”.

 

Nie będziemy zadawać Ci zbędnych pytań, dlaczego Twój pomysł jest najlepszy i powinien zwrócić naszą uwagę - to TY nas do tego przekonaj!

3. Wybór najlepszych projektów "Startup Challenge" | 15.11.2012

W "Startup Challenge" zwyciężą 2 projekty. Przyznamy nagrodę dla najlepszego pomysłu wybranego przez prelegentów oraz najlepszego pomysłu wybranego przez uczestników festiwalu.

 

Nagrodą gwarantowaną dla każdego ze zwycięzców jest miejsce w programie UPRISER, umożliwiającym zdobycie finansowania projektu na łaczną kwotę 1 mln zł. (UPRISER jest inicjatywą Funduszu Zalążkowego Krakowskiego Parku Technologicznego).

 

Dzięki współpracy z partnerami #e-biznes festiwal przygotowaliśmy także “Pakiet na start” dla każdego z projektów. W ramach pakietu uczestnicy otrzymają wsparcie merytoryczne i rzeczowe takie jak hosting, CRM, szkolenia, promocja projektu w oficjalnych informacjach prasowych festiwalu.

Weź udział w konferencji, na której rodzą się idee!