Prelegenci

 • Rafał Brzoska

  Przedsiębiorca notowany w setce najbogatszych Polaków Forbesa. Prezes, główny akcjonariusz i twórca spółki giełdowej Integer.pl, która pod marką InPost świadczy usługi pocztowe. InPost, oczko w głowie Rafała Brzoski, jest pierwszą polską firmą, która przełamała monopol Poczty Polskiej.

 • Marek Rusiecki

  Prezes Zarządu Xevin Investments. Inwestor polskiej edycji „Dragons’ Den – jak zostać milionerem”. Związany z branżą internetową od 2000 roku (CR Media). Współtwórca największej w Polsce sieci reklamy internetowej- Ad.net S.A. Członek Rad Nadzorczych spółek Re d Sky Sp. z o.o., Cube Group S.A., Bezokularow.pl S.A, Cuppon S.A. oraz Ad-Vice Sp. z o.o.

 • Paweł Sala

  Specjalista ds. e-marketingu, trener, manager, konsultant. Dyrektor zarządzający firmy FreshMail, specjalizującej się w kompleksowej obsłudze działań z zakresu e-mail marketingu oraz oferującej najbardziej innowacyjne narzędzie do e-mail marketingu na rynku polskim. Współtwórca sukcesu wielu kampanii e-mail marketingowe wielokrotnie wyróżnianych i nagradzanych.

 • Kalina Pieciun

  Dyrektor Działu Marketingu w nazwa.pl. W branży internetowej od ponad 10 lat, wcześniej związana zawodowo z Grupą Onet, Interia.pl i ING Bankiem Śląskim. Specjalistka od reklamy, kampanii produktowych i wizerunkowych. W nazwa.pl zarządza pracą ponad 20-osobowego zespołu grafików, webmasterów, specjalistów od reklamy i PRu.

 • Marek Kapturkiewicz

  Menadżer, marketer, inwestor i inżynier. Współzałożyciel, inwestor i partner w Innovation Nest - funduszu seed/VC oraz w SPIN - Szkole Przedsiębiorczości Innovation Nest ; poprzednio m.in. wieloletni członek zarządu, COO i wiceprezes Grupy Onet.pl oraz dyrektor promocji i rozwoju produktu Tymbark S.A..

 • Marcin Zaremba

  Head of Business, LoveMobile (Grupa o2). Współzałożyciel elektronicznego magazynu dla inwestorów i przedsiębiorców technologicznych Proseed oraz współorganizator Auli Polskiej i Aulerów. Wcześniej między innymi PM w NewMedia Labs (Arbomedia) i CEO w Promoring.pl (Xi Investment). Obecnie Head of Business w LoveMobile (Grupa o2).

  prezentacja_mobile_first_society.pdf

 • Michał Sadowski

  Założyciel i Prezes Brand24 S.A. firmy zajmującej się monitoringiem Internetu i jednego z laureatów Aulerów 2012. Współtwórca serwisów Patrz.pl, PinoTV.pl, Moblo.pl, Slajdzik.pl, Finansosfera.pl - odwiedzanych każdego miesiąca przez ponad 2 miliony unikalnych użytkowników. Programista i grafik. Bloger i komentator zjawisk związanych z Internetem. Autor videocastu technologicznego Digerati.pl

  prezentacja_trendy_w_monitoringu_internetu.pdf

 • Piotr Konieczny

  Od 7 lat pomaga największym polskim i zagranicznym firmom w zabezpieczaniu sieci oraz serwisów internetowych. Absolwent Glasgow Caledonian University. Pracę w branży IT rozpoczął w brytyjskim oddziale Philips Electronics. Założyciel Niebezpiecznik.pl, firmy doradczej konsultującej projekty informatyczne pod kątem bezpieczeństwa.

 • Dariusz Żuk

  Minister przedsiębiorczości Gospodarczego Gabinetu Cieni BCC, prezes i współtwórca Polski Przedsiębiorczej – think tanku, mającego na celu osiągnięcie przez Polskę do 2020 roku pozycji lidera w obszarze startupów oraz wykreowanie polskich globalnych firm. PP realizuje swoją wizję poprzez grupę instytucji, w skład której wchodzą - Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości (największa sieć AIP w...

 • Jarosław Bielecki

  Absolvent SGH i University of Leeds (MSc International Marketing Management). Początkowo Mint Media pracowała wyłącznie dla największych domów mediowych i agencji interaktywnych. Dziś ma za sobą prawie 500 zrealizowanych projektów i zespół trzydziestu specjalistów, a do jej klientów należą m.in. PKO Bank Polski, Browary Lubelskie, Oasis Tours, Serenada czy FOX International Channels Polska.

 • Grzegorz Błażewicz

  Założyciel i Prezes Zarządu Benhauer posiada 15 lat doświadczenia w polskiej i międzynarodowej branży marketingowej. Doświadczenie zdobywał w branży marketingowo – internetowej w firmach w Nowym Jorku i Londynie. W latach 2001 - 2006 pracował jako Dyrektor Marketingu Grupy Kapitałowej Comarch, lidera IT w Europie Centralnej. W latach 2006 - 2008 pełnił funkcję Prezesa Zarządu portalu...

 • Jarosław Królewski

  Dyrektor zarządzający i prezes zarządu Humanoit Group, spółki specjalizującej się w nowoczesnych technologiach internetowych i oprogramowaniu - obecnie wprowadzającej swoje produkty na rynki zagraniczne. W ramach pracy zawodowej od 2006 roku związany z branżą internetową (m.in Opcom). Współpomysłodawca i współtwórca studiów z marketingu internetowego oraz e-gospodarki w AGH.

 • Ryszard Chmura

  Przedsiębiorca, prezes agencji reklamowej PromoAgency, dyrektor Regionalny BNI Polska . Studiując przedsiębiorczość i innowacje na Akademii Ekonomicznej w Krakowie, prowadził własną firmę eventową. Nauczony doświadczeniem postanowił pójść krok dalej i założył spółkę PromoAgency. Agencja działa w branży reklamowej i coraz mocniej zaznacza swoją obecność na polskim rynku.

 • Michał Paluszczak

  Michał Paluszczak. Kierownik ds. sprzedaży w firmie Krajowy Integrator Płatności S.A. W Transferuj.pl od maja 2011 roku. Odpowiedzialny za pozyskiwanie klientów oraz koordynację wdrożeń systemu płatności Transferuj.pl oraz innowacyjnego Systemu Zasileń Kont Wirtualnych na terenie Polski. Opiekun kluczowych klientów Krajowego Integratora Płatności S.A.)

 • Kamil Jarosz

  Psychologia, komunikacja, marketing, sport. Tym się interesuje i z tym na co dzień ma do czynienia. Jako 24 letni freelancer prowadzi m.in. działania z zakresu Marketing Public Relations dla miniCRM - polskiej aplikacji maksymalnie upraszczającej zarządzanie mikro i małą firmą. Dodatkowo realizuje projekty ściśle związane z marketingiem sportowym. Z zamiłowania praktyk, szanujący teorię.

 • Robert Stolarczyk

  Entuzjasta nowych technologii z żyłką organizatora. Absolwent kierunku Socjologia - multimedia i komunikacja społeczna w krakowskiej AGH. Certyfikowany specjalista marketingu w wyszukiwarkach. Swoje umiejętności szlifował w kilku agencjach interaktywnych. Obecnie jest jedną z kluczowych postaci w projekcie Seokraci, dostarczającym rozwiązania marketingu w wyszukiwarkach.

 • Wiktor Sarota

  Współzałożyciel i prezes Infakt. W przeszłości sprzedawca porów, kwiatów na dzień kobiet, współwłaściciel pierwszej w Nowym Sączu kurierskiej firmy rowerowej. Fascynat literatury biznesowej i marketingu. Wie, że InFakt będzie najlepszą firmą księgową w Polsce.

 • Paweł Sołyga

  Co-founder, NUI Group. Absolwent informatyki na Politechnice Wrocławskiej, założyciel studia aplikacji mobilnych Tooploox, współzałożyciel Natural User Interface Group. Wieloletni mentor i administrator organizacji NUI Group w Google Summer of Code. Pracował dla NUITeq gdzie rozwijał oprogramowanie na ekrany wielodotykowe, w Google Open Source Programs Office nad projektem Melange.

 • Michał Wendrowski

  Wynalazca technologii, na której bazuje Rublon; specjalista w dziedzinie marketingu internetowego. Tworzył portale internetowe w języku niemieckim, angielskim oraz polskim, generujące kilkanaście milionów odsłon miesięcznie. W czasie kilkuletniego epizodu w branży domenowej, w trakcie którego przejął ponad 1000 domen (m.in.: komórki.pl, samochód.pl, telewizja.pl), stworzył portal CenyDomen.pl.

  prezentacja_bezpieczny_internet.pdf

 • Michał Kluska

  Aplikant adwokacki pracujący w Kancelarii Olesiński&Wspólnicy. Od 2008 r. związany z tematyką mediów elektronicznych ze szczególnym uwzględnieniem ochrony danych osobowych w Internecie oraz tematyką usług świadczonych drogą elektroniczną. Od 4 lat członek zespołu prawników doradzających Nasza Klasa Sp. z o.o. w obszarach prawa własności przemysłowej, ochrony danych osobowych.

 • Marcin Nowak

  Dyrektor Handlowy, Członek Zarządu. Od października 2005 roku współtworzy osiągnięcia krakowskiej firmy Softhis, która działa na rynku rozwiązań informatycznych skupiając się na realizacji projektów wymagających zaawansowanych technologii informatycznych, mobilnych i interaktywnych. Wcześniej pracował w Crowley Data Poland oraz w Millenium Bank.

 • Maciej Płonka

  Badania i użyteczność Badacz użyteczności w krakowskim studio EDISONDA. Autor badań i raportów dotyczących m.in. użyteczności stron internetowych organizacji pożytku publicznego, firm i instytucji państwowych, mailingów reklamowych, a także serwisów e-commerce. Pracuje między innymi na sprzęcie podobnym do tego należącego do Harrisona Forda w "Łowcy Androidów".

 • Łukasz Szymański

  Specjalista ds. e-Marketingu. Z branżą związany od 2003r. Doświadczenie zdobywał projektując serwisy internetowe jako freelancer. Od 2006 r. związany z firmą Ideo Sp. z o.o., początkowo jako kierownik projektów. Obecnie odpowiada za kontakty z klientami i budowanie kompleksowych strategii związanych z obecnością firm w Internecie.

  prezentacja_nasz_klient_nasz_pan.pdf

 • Konrad Latkowski

  Konrad 'ksy' Latkowski - Z internetem związany od 12 lat, za to zaledwie 2 lata z branżą startup. Od 2010 współtwórca systemu Manubia.pl. Fan social media i Scuderii Ferrari. Współtworzył serwis DVA.pl, obsługiwał i wprowadzał do Polski m.in. marki iriver, Cowon, MP3store, VEDIA. Miłośnik networkingu czego efektem jest serwis EventCookie.

  prezentacja_komunikacja_stratna_czyli_B2B_w_swiecie_B2C.pdf

 • Katarzyna Orzechowska

  CEO Socjomania.pl, Konsultant ds. marketingu internetowego, specjalizuje się w branży social media. Od prawie 5 lat związana zawodowo z promocją i budowaniem wizerunku firm i marek z różnych sektorów. Dotychczas tworzyła i wdrażała kompleksowe strategie marketingowe zarówno dla branży MŚP jak i dla największych marek (m.in. Fashion Philosophy Fashion Week Poland, Atlantic, KMAG, SIMPLE, Allegro)

  prezentacja_social_i_mobile.pdf

 • Jakub Krzych

  Współzałożyciel i lider projektu Estimote, Inc. startupu klasy "Internet of things" obecnie w fazie prywatnej bety. Przed Estimote Jakub zakładał i współtworzył AdTaily, największą sieć reklamy samoobsługowej w Polsce gdzie pełnił funkcję Członka Zarządu oraz Dyrektora Produktu.

  prezentacja_hardware_is_the_new_software.pdf

 • Grzegorz Leśniewski

  Prawnik w Kancelarii Olesiński&Wspólnicy, posiada kilkuletnie doświadczenie w doradzaniu podmiotom publicznym i prywatnym, w szczególności w zakresie prawa handlowego, pracy, ochrony konkurencji i konsumentów oraz zamówień publicznych. Uczestniczył w tworzeniu akcji iNKubator (organizowanej przez Nasza Klasa sp. z o.o.).

 • Filip Kłodawski

  Specjalista ds. Strategii i Projektów. W firmie FreshMail pracuje od 2,5 roku. Zajmuje się m.in przygotowaniem strategii dla kluczowych Klientów, pisaniem tekstów, edukacją z zakresu email marketingu i systemu FreshMail, a także jest prelegentem podczas wielu branżowych wydarzeń. Na co dzień pracownik firmy FreshMail.

 • Bartłomiej Pucek

  Właściciel geeknroll.net (mobile consulting), ex-Head of Mobile w o2, ex-Fundacja Startup School i inne. Twitter @barticz oraz @geeknrollnet.

 • Paweł Błajda

  Z wykształcenia informatyk. Związany z branżą internetową od 2004 r. Na początku swojej kariery zdobywał doświadczenie projektując dedykowane rozwiązania internetowe. Wspomniany okres zakończył jako kierownik projektów. Od 2010 roku związany z firmą Hr System oraz Sprinet Polska Sp. z o.o., jako Project manager realizowanych przez te firmy startupów.

 • Jacek Szlak

  Redaktor naczelny Marketing przy Kawie (www.marketing-news.pl). Od 1997 roku zajmuje się marketingiem zarówno od strony praktycznej, jak i teoretycznej. Publicysta i obserwator nowych zjawisk w kulturze masowej, marketingu i nowych mediach. Wykładowca przedmiotów z zakresu reklamy internetowej na studiach podyplomowych. Filozof z wykształcenia.

  prezentacja_trzy_ekrany_jeden_marketing_jacek_szlak.pdf

 • Rahim Blak

  Współzałożyciel i Prezes grupy interaktywnej art world™, założonej w 2009 roku, początkowo, jako projekt artystyczny, dziś jest to grupa dywizji wyspecjalizowanych w marketingu internetowym. W skład grupy wchodzi m.in. agencja social media click community oraz startup click apps, będący platformą aplikacji do Facebook’a i urządzeń mobilnych. Ukończył studia na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie....

 • Anna Błaszczyk

  Ania organizuje spotkania Geek Girls Carrots w Krakowie. Zapalona inicjatorka wielu różnych przedsięwzięć. Ukończyła studia na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie studiuje na Uniwersytecie Ekonomicznym. Karierę zawodową rozpoczęła od współpracy z firmą organizującą targi w Krakowie. Branża eventowa jest dla niej niezwykle pociągająca i rozwojowa.