Program

#1 Branchette

01.11.2012 11:45-11:45// Prelekcja // Startup Challenge

Branchette - kreatywny portal społecznościowy, łączący ludzi, którzy kochają modę oraz lubią z nią eksperymentować.
Portal będzie umożliwiał w łatwy sposób utworzenie spersonalizowanego profilu, dzięki któremu użytkownik będzie mógł zaprezentować siebie, swoje umiejętności oraz utworzyć sieć powiązań w branży modowej. Projekt opierać się będzie o autorskie rozwiązania bazujące na nowoczesnych technologiach webowych.

#2 Driiive.com

01.11.2012 11:45-11:45// Prelekcja // Startup Challenge

Driiive.com to globalna społeczność dla entuzjastów motoryzacji. Wszystkie pojazdy są mile widziane! Więcej informacji na Driiive.com/about.

#3 Dropsport

01.11.2012 11:45-11:45// Prelekcja // Startup Challenge

Do sports together, inspire others. Umawiaj się na sport, znajdź sparingpartnera, trenera, czy sportowe zajęcia dla dziecka. Użyj do tego wygodnego narzędzia na miarę obecnej epoki: natywnej aplikacji mobilnej na system Android i serwisu webowego.

#4 IDEOven.com

01.11.2012 11:45-11:45// Prelekcja // Startup Challenge

IDEOven to portal crowdsourcingowy na którym każdy z użytkowników może zgłosić swój pomysł na nowy produkt użytkowy rozwiązujący problemy życia codziennego. Społeczność rozwija ideę a zespół IDEOven przygotowuje prototypy wspólnie stworzonych produktów - najlepsze z nich trafiają do produkcji i sprzedaży. To najprostszy sposób, aby rozwinąć swój genialny pomysł i wprowadzić go bezpośrednio na rynek!

#5 MeetEverywhere

01.11.2012 11:45-11:45// Prelekcja // Startup Challenge

"Meet Everywhere", "Play Everywhere" oraz "Have Control Everywhere" to zestaw produktów opartych na koncepcji wykrywania interakcji międzyludzkich. Postawą Start-Upu jest "Meet Everywhere", czyli portal społecznościowy, oparty o urządzenia mobilne, który zamiast trzymać ludzi przed komputerami, pomaga im spotykać się i poznawać nowych ludzi w świecie rzeczywistym. Projekt uzupełniają "Play Everywhere", pozwalające wyszukiwać partnerów do gry, oraz "Have Control Everywhere", które, dzięki monitorowaniu interakcji między pracownikami, jest w stanie rzucić nowe światło na strukturę firmy.

#6 Noclegiada.pl

01.11.2012 11:45-11:45// Prelekcja // Startup Challenge

Noclegiada.pl to portal dla turystów i wczasowiczów, na którym w innowacyjny sposób można dokonać rezerwacji budżetowych miejsc noclegowych w kwaterach, pokojach gościnnych, pensjonatach itp. Jako jedyni na rynku o dostępność pokoi pytamy bezpośrednio właścicieli ośrodków, a nie niezaktualizowane bazy danych. Ponadto Noclegiada nie oferuje sztywnych cen noclegów, przez co turysta może znaleźć zakwaterowanie do 50% taniej.

#7 VipCard

01.11.2012 11:45-11:45// Prelekcja // Startup Challenge

VipCard.pl czyli system nowoczesnego oszczędzania. Pobierając bezpłatne kupony rabatowe, wydajesz pieniądze tam gdzie dotychczas,ale wydajesz ich mniej. Opłaca się to Tobie i opłaca się to firmom,które nie marnując pieniędzy na ulotki, mogą udzielać wyższych rabatów!

#8 Wirtualna szkoła fotografii

01.11.2012 11:45-11:45// Prelekcja // Startup Challenge

Wirtualna Szkoła fotografii ma umożliwić naukę fotografii poprzez płatną recenzję zdjęć. Recenzenci opiniują wykonane zdjęcia i motywują do kolejnych prac. Recenzje są wykonywane przez akredytowanych, w tym wybitnych polskich fotografów.

#9 Wynosik.pl

01.11.2012 11:45-11:45// Prelekcja // Startup Challenge

#10 xLeagues

01.11.2012 11:45-11:45// Prelekcja // Startup Challenge

Zagłosuj na xLeagues! Projekt pozwala na łatwe zarządzanie rywalizacją. Zarówno osoby uprawiające sport, jak i organizatorzy wydarzeń sportowych mogą w prosty sposób uczynić rywalizację jeszcze bardziej wciągającą.

Hello Mobile! What's wrong with you? | Jarosław Bielecki (MINT MEDIA)

13.11.2012 10:00-10:45// Prelekcja // Auditorium Maximum UJ

Jarosław Bielecki Absolvent SGH i University of Leeds (MSc International Marketing Management). Przygodę z branżą interaktywną rozpoczynał przed laty w USA i Wielkiej Brytanii. W 2009 roku wrócił do kraju i od tego momentu rozwija agencję Mint Media. Była ona jedną z pierwszych oferujących pakiety mediowe oraz dedykowane aplikacje w oparciu o Facebooka. Początkowo Mint Media pracowała wyłącznie dla największych domów mediowych i agencji interaktywnych. Dziś ma za sobą prawie 500 zrealizowanych projektów i zespół trzydziestu specjalistów, a do jej klientów należą m.in. PKO Bank Polski, Browary Lubelskie, Oasis Tours, Serenada czy FOX International Channels Polska.

Social i mobile - połączenie idealne? Mechanizmy społecznościowe w mobile marketingu | Katarzyna Orzechowska (Socjomania)  

13.11.2012 10:50-11:35// Prelekcja // Auditorium Maximum UJ

Katarzyna Orzechowska CEO Socjomania.pl, Konsultant ds. marketingu internetowego, specjalizuje się w branży social media. Od prawie 5 lat związana zawodowo z promocją i budowaniem wizerunku firm i marek z różnych sektorów. Dotychczas tworzyła i wdrażała kompleksowe strategie marketingowe zarówno dla branży MŚP jak i dla największych marek (m.in. Fashion Philosophy Fashion Week Poland, Atlantic, KMAG, SIMPLE, Allegro, Świat Książki (Weltbild). Współpracuje z agencjami zagranicznymi jako konsultant ds. wdrożenia projektów na polski rynek. W agencjach interaktywnych pełniła stanowiska managera zarządzającego dużymi zespołami pracowników. Z wykształcenia edytorka (Uniwersytet Jagielloński), z pasji - marketingowiec, redaktorka i szkoleniowiec. Serii prelekcji i wykładów na temat Social Media można było posłuchać m.in. na Fashion Week Poland. Organizuje dedykowane szkolenia social media dla branży modowej i e-commerce. Szkoliła również na krakowskich uczelniach wyższych (ASP, WSE). Pasjonatka nowych mediów i wpływu social media na ich rozwój. 

Mobile-first society | Marcin Zaremba (Lovemobile, Grupa o2)

13.11.2012 11:40-12:25// Prelekcja // Auditorium Maximum UJ

Marcin Zaremba Head of Business, LoveMobile (Grupa o2) Współzałożyciel elektronicznego magazynu dla inwestorów i przedsiębiorców technologicznych Proseed oraz współorganizator Auli Polskiej i Aulerów. Wcześniej między innymi PM w NewMedia Labs (Arbomedia) i CEO w Promoring.pl (Xi Investment). Obecnie Head of Business w LoveMobile (Grupa o2).

Świadomość kontekstu jako nowa epoka w świecie aplikacji mobilnych | Paweł Sołyga (NUI Group/Tooploox)

13.11.2012 12:30-13:15// Prelekcja // Auditorium Maximum UJ

Paweł Sołyga Co-founder, NUI Group. Absolwent informatyki na Politechnice Wrocławskiej, założyciel studia aplikacji mobilnych Tooploox, współzałożyciel Natural User Interface Group. Wieloletni mentor i administrator organizacji NUI Group w Google Summer of Code. Pracował dla NUITeq gdzie rozwijał oprogramowanie na ekrany wielodotykowe, w Google Open Source Programs Office nad projektem Melange, Gadu-Gadu gdzie pracował nad pierwszą wersją Gadu-Gadu na iOS. Ostatnio w Numote tworzył  aplikacje mobilne "2nd screen". Przez prawie 2 lata zajmował się rozwojem aplikacji na platformę iOS w Grupie Allegro. Uwielbia prostotę i znakomity design.

Usability i User Experience w praktyce | Jarosław Królewski (Humanoit Group)

13.11.2012 12:30-14:30// Warsztaty // Auditorium Maximum UJ, Sala Wystawowa A

Jarosław Królewski Dyrektor zarządzający i prezes zarządu Humanoit Group, spółki specjalizującej się w nowoczesnych technologiach internetowych i oprogramowaniu - obecnie wprowadzającej swoje produkty na rynki zagraniczne. W ramach pracy zawodowej od 2006 roku związany z branżą internetową (m.in Opcom).  Współpomysłodawca i współtwórca studiów z marketingu internetowego oraz e-gospodarki w AGH, gdzie na co dzień prowadzi zajęcia m.in. z technologii internetowych oraz usability, a także przygotowuje pracę doktorską. Zawodowo brał udział w projektach dla wielu ciekawych klientów m.in. takich jak:Procter&Gamble (kampanie globalne), Polkomtel SA, Play, TVN SA, Karcher, Maspex SA.

Komórka kluczem do Internetu | Michał Wendrowski (Rublon)

13.11.2012 13:20-14:05// Prelekcja // Auditorium Maximum UJ

Michał Wendrowski Wynalazca technologii, na której bazuje Rublon; specjalista w dziedzinie marketingu internetowego. Pierwsze dochodowe przedsięwzięcie w Internecie prowadził już w 1999 roku, w wieku 11 lat. Tworzył portale internetowe w języku niemieckim, angielskim oraz polskim, generujące kilkanaście milionów odsłon miesięcznie. W czasie kilkuletniego epizodu w branży domenowej, w trakcie którego przejął ponad 1000 domen (m.in.: komórki.pl, samochód.pl, telewizja.pl, wizytówki.pl), stworzył portal CenyDomen.pl agregujący sprzedaże polskich domen. Po wieloletnim pobycie w Niemczech i Stanach Zjednoczonych powrócił do Polski, gdzie koncentruje się na tworzeniu innowacji w Internecie.

Budowanie zaangażowania w aplikacjach mobilnych | Bartłomiej Pucek (geeknroll.net)

13.11.2012 14:10-14:55// Prelekcja // Auditorium Maximum UJ

Bartłomiej Pucek Właściciel geeknroll.net (mobile consulting), ex-Head of Mobile w o2, ex-Fundacja Startup School i inne. Twitter @barticz oraz @geeknrollnet

Email marketing fajnym narzędziem dla małych i dużych firm | Paweł Sala (Freshmail)

13.11.2012 15:00-15:45// Prelekcja // Auditorium Maximum UJ

Paweł Sala Specjalista ds. e-marketingu, trener, manager, konsultant. Dyrektor zarządzający firmy FreshMail, specjalizującej się w kompleksowej obsłudze działań z zakresu e-mail marketingu oraz oferującej najbardziej innowacyjne narzędzie do e-mail marketingu na rynku polskim. Współtwórca sukcesu wielu kampanii e-mail marketingowe wielokrotnie wyróżnianych i nagradzanych na takich konkursach jak Golden Arrow, WebStar czy Mixx Awards. Ponadto członek Stowarzyszenia Marketingu Bezpośredniego oraz Interactive Advertising Bureau Polska, autor książki „Świeże podejście do e-mail marketingu”, a także wielu publikacji, badań i raportów na temat e-mail marketingu. Mówca na wielu konferencjach branżowych oraz wykładowca wyższych uczelni.

Aplikacje natywne vs aplikacje hybrydowe. W jaki sposób wybrać idealne rozwiązanie dla projektu mobilnego? | Jarosław Królewski (Humanoit Group)

13.11.2012 15:50-16:35// Prelekcja // Auditorium Maximum UJ

Jarosław Królewski Dyrektor zarządzający i prezes zarządu Humanoit Group, spółki specjalizującej się w nowoczesnych technologiach internetowych i oprogramowaniu - obecnie wprowadzającej swoje produkty na rynki zagraniczne. W ramach pracy zawodowej od 2006 roku związany z branżą internetową (m.in Opcom).  Współpomysłodawca i współtwórca studiów z marketingu internetowego oraz e-gospodarki w AGH, gdzie na co dzień prowadzi zajęcia m.in. z technologii internetowych oraz usability, a także przygotowuje pracę doktorską.  Zawodowo brał udział w projektach dla wielu ciekawych klientów m.in. takich jak: Procter&Gamble (kampanie globalne), Polkomtel SA, Play, TVN SA, Karcher, Maspex SA. 

Czy rewolucja już była? Mobilność i chmura to dopiero początek. | Marcin Nowak (Softhis)

13.11.2012 16:40-17:25// Prelekcja // Auditorium Maximum UJ

Marcin Nowak Dyrektor Handlowy, Członek Zarządu. Od października 2005 roku współtworzy osiągnięcia krakowskiej firmy Softhis, która działa na rynku rozwiązań informatycznych skupiając się na realizacji projektów wymagających zaawansowanych technologii informatycznych, mobilnych i interaktywnych. Wcześniej pracował w Crowley Data Poland oraz w Millenium Bank. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, magister nauk politycznych. Miłośnik futurologii, pasjonat nowoczesnych rozwiązań informatycznych i technik zarządzania. Wolne chwile poświęca na muzykowanie i szermierkę.

Trendy w monitoring internetu i interakcji z klientem w social media. | Michał Sadowski (Brand 24)

14.11.2012 10:00-10:45// Prelekcja // Auditorium Maximum UJ

Michał Sadowski Założyciel i Prezes Brand24 S.A. firmy zajmującej się monitoringiem Internetu i jednego z laureatów Aulerów 2012. Współtwórca serwisów Patrz.pl, PinoTV.pl, Moblo.pl, Slajdzik.pl, Finansosfera.pl - odwiedzanych każdego miesiąca przez ponad 2 miliony unikalnych użytkowników. Programista i grafik. Bloger i komentator zjawisk związanych z Internetem. Autor videocastu technologicznego Digerati.pl. Absolwent studiów magisterskich na Wydziale Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej. Prywatnie fan sportów ekstremalnych, gier online i kebaba z frytkami.

Ekstrawertyczny język Social Media na Facebook'u - marketing "zrób to sam" | Rahim Blak (click community)

14.11.2012 10:00-12:00// Warsztaty // Auditorium Maximum UJ, Sala Wystawowa A

Rahim Blak Ekstrawertyczny język Social Media na Facebook’u - marketing "zrób to sam"

I. Prezentacja

 • Content is the king! - jak mówić językiem social media
 • Kto ogarnia Facebook Marketing i do kogo go adresuje
 • Tendencje rynku social media w Polsce
 • Jak samodzielnie prowadzić kampanie społecznościowe, komercyjne i społecznie zaangażowane
 • Jak monetyzować społeczność, czyli social commerce
 • Wykorzystanie Facebook’a do e-commerce / f-commerce / I-commerce
 • Jak pozyskiwać i wykorzystywać dane użytkowników do personalizacji oferty
 • Znajomość podstawowych narzędzi Facebook’a czyli: reklamy kontekstowej i aplikacji dedykowanych!

II. Warsztaty – Zarządzanie fanpage’m na Facebook’u w praktyce

 • Polityka prywatności – zasady przeprowadzania konkursów
 • Dialog autoryzacji
 • Narzędzia viralowe: Api i Open Graph
 • Narzędzie do tworzenia reklamy
 • Targetowanie reklam

Uwaga! Każdy uczestnik powinien mieć ze sobą laptopa. Jako administrator wybranego profilu na Facebook’u, zostanie poinstruowany jak zainstalować aplikację na swoim fanpage’u i dostosować ją do swojego brandingu - bierzecie, instalujecie, promujecie!

Jak sprzedawać usługi IT, które same w sobie nie są sexy | Kalina Pieciun (nazwa.pl)

14.11.2012 10:50-11:35// Prelekcja // Auditorium Maximum UJ

Kalina Pieciun Dyrektor Działu Marketingu w nazwa.pl. W branży internetowej od ponad 10 lat, wcześniej związana zawodowo z Grupą Onet, Interia.pl i ING Bankiem Śląskim. Specjalistka od reklamy, kampanii produktowych i wizerunkowych. Odpowiadała za opracowanie i realizację ubiegłorocznej kampanii sprzedażowo-wizerunkowej nazwa.pl oraz strategii komunikacji marki. W nazwa.pl zarządza pracą ponad 20-osobowego zespołu grafików, webmasterów, specjalistów od reklamy i PRu. Z wykształcenia socjolog, prywatnie - pasjonatka nowych technologii i ekspertka od zdrowych zamienników w potrawach.

 

Targetowanie, cookies’y, mailing etc. jak TO robić zgodnie z prawem | Michał Kluska, Grzegorz Leśniewski (Kancelaria Olesiński & Wspólnicy)

14.11.2012 11:40-12:25// Prelekcja // Auditorium Maximum UJ

Michał Kluska Aplikant adwokacki pracujący w Kancelarii Olesiński&Wspólnicy. Od 2008 r. związany z tematyką mediów elektronicznych ze szczególnym uwzględnieniem ochrony danych osobowych w Internecie oraz tematyką usług świadczonych drogą elektroniczną. Od czterech lat członek zespołu prawników doradzających Nasza Klasa Sp. z o.o. w obszarach prawa własności przemysłowej, ochrony danych osobowych, postępowań sądowych. Prowadził liczne postępowania z zakresu odpowiedzialności hostingodawców za treści opublikowane w Internecie jak również reprezentował oskarżyciela posiłkowego w jedynym w Polsce postępowaniu karnym o spam, zakończonym prawomocnym wyrokiem skazującym. Wielokrotnie udowodnił przed Sądem Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że kwestionowane zapisy regulaminów nie są klauzulami niedozwolonymi. Uczestnik licznych konferencji z zakresu informatyki śledczej oraz prywatności w Internecie. Członek zespołu eksperckiego Prawo Mediów Elektronicznych doradzającego największym polskim portalom internetowym między innymi w obszarach prawa własności przemysłowej, ochrony danych osobowych oraz prawa autorskiego. Autor publikacji prasowych m.in. w Rzeczpospolitej, Dzienniku Internautów, Dzienniku Gazeta Prawna, "IT w Administracji",„ Finanse Publiczne” czy „IT Professional”. Wykładowca podczas takich wydarzeń jak: SECURE (2010 i 2011), Konwenty IT w Administracji (2012) czy E-Biznes Festiwal (2011).

Grzegorz Leśniewski Prawnik w Kancelarii Olesiński&Wspólnicy, posiada kilkuletnie doświadczenie w doradzaniu podmiotom publicznym i prywatnym, w szczególności w zakresie prawa handlowego, pracy, ochrony konkurencji i konsumentów oraz zamówień publicznych. Od półtora roku członek zespołu eksperckiego Prawo Mediów Elektronicznych doradzającego największym polskim portalom internetowym, między innymi w obszarach prawa handlowego, własności intelektualnej, ochrony danych osobowych. Uczestniczył w tworzeniu akcji iNKubator (organizowanej przez Nasza Klasa sp. z o.o.), aktualnie, w ramach tej akcji doradza start-up’om na etapie tzw. preinkubacji i inkubacji. Ponadto uczestniczył w kilku wieloetapowych projektach inwestycyjnych typu M&A, z udziałem przedsiębiorców działających w najbardziej innowacyjnych sektorach gospodarki, w tym zaawansowanej grafiki komputerowej. Uczestnik licznych konferencji o tematyce ochrony danych osobowych, e-governance, prawa własności intelektualnej. Stypendysta programów Erasmus i ISEP. Autor publikacji prasowych/komentarzy z zakresu prawa nowoczesnych technologii m.in. dla Dziennika Internautów, interaktywnie.com oraz bloga e-prawnik.pl. Prowadził liczne szkolenia dla klientów z zakresu zawierania umów handlowych oraz prawa prasowego. Prywatnie: działa w NGO (prezes fundacji „Stary Las”), interesuje się muzyką, a pasjonuje sportem – biega, pływa, rekreacyjnie jeździ na snowboardzie, sportowo trenuje Taekwondo ITF.

Trzy ekrany - jeden marketing? | Jacek Szlak (Marketing przy kawie)

14.11.2012 12:30-13:15// Prelekcja // Auditorium Maximum UJ

Jacek Szlak redaktor naczelny, Marketing przy Kawie (www.marketing-news.pl). Od 1997 roku zajmuje się marketingiem zarówno od strony praktycznej, jak i teoretycznej. Publicysta i obserwator nowych zjawisk w kulturze masowej, marketingu i nowych mediach. Wykładowca przedmiotów z zakresu reklamy internetowej na studiach podyplomowych. Filozof z wykształcenia.

Skuteczny email marketing | Filip Kłodawski (FreshMail)

14.11.2012 12:30-14:30// Warsztaty // Auditorium Maximum UJ, Sala Wystawowa A

Filip Kłodawski Specjalista ds. Strategii i Projektów. W firmie FreshMail pracuje od 2,5 roku. Zajmuje się m.in przygotowaniem strategii dla kluczowych Klientów, pisaniem tekstów, edukacją z zakresu email marketingu i systemu FreshMail, a także jest prelegentem podczas wielu branżowych wydarzeń. Na co dzień pracownik firmy FreshMail.

Nowa szkoła marketingu z systemem klasy marketing automation | Grzegorz Błażewicz (Benhauer / SALESmanago Marketing Automation)

14.11.2012 13:20-14:05// Prelekcja // Auditorium Maximum UJ

Grzegorz Błażewicz Założyciel i Prezes Zarządu Benhauer posiada 15 lat doświadczenia w polskiej i międzynarodowej branży marketingowej. Magister filologii angielskiej oraz marketingu i zarządzania w polsko – francuskiej Ecole International de Commerce de Silesie. Doświadczenie zdobywał w branży marketingowo – internetowej w firmach w Nowym Jorku i Londynie. W latach 2001 - 2006 pracował jako Dyrektor Marketingu Grupy Kapitałowej Comarch, lidera IT w Europie Centralnej. W latach 2006 - 2008 pełnił funkcję Prezesa Zarządu portalu internetowego Interia.pl.

Komunikacja stratna czyli B2B w świecie B2C | Konrad Latkowski (Manubia)

14.11.2012 14:10-14:55// Prelekcja // Auditorium Maximum UJ

Konrad 'ksy' Latkowski Z internetem związany od 12 lat, za to zaledwie 2 lata z branżą startup. Od 2010 współtwórca systemu Manubia.pl. Fan social media i Scuderii Ferrari. Współtworzył serwis DVA.pl, obsługiwał i wprowadzał do Polski m.in. marki iriver, Cowon, MP3store, VEDIA. Miłośnik networkingu czego efektem jest serwis EventCookie.

Nasz klient, nasz Pan? Nie ściemniaj! | Łukasz Szymański (Ideo)

14.11.2012 15:00-15:45// Prelekcja // Auditorium Maximum UJ

Łukasz Szymański Specjalista ds. e-Marketingu. Z branżą związany od 2003r. Doświadczenie zdobywał projektując serwisy internetowe jako freelancer. Od 2006 r. związany z firmą Ideo Sp. z o.o., początkowo jako kierownik projektów. Obecnie odpowiada za kontakty z klientami i budowanie kompleksowych strategii związanych z obecnością firm w Internecie. Pozwala mu to często zastanawiać się „co by było gdyby…” w internetowej rzeczywistości. Członek Zarządu VII oraz VIII Kongresu Public Relations. Trochę szkoli, trochę mówi, trochę też pisze na temat szeroko pojętego „bycia marek” on-line.

Jak sprawić aby Google polubiło Twoją stronę? Techniki optymalizacji SEO | Robert Stolarczyk (SEOkraci)

14.11.2012 15:00-17:00// Warsztaty // Auditorium Maximum UJ, Sala Wystawowa A

Robert Stolarczyk Entuzjasta nowych technologii z żyłką organizatora. Absolwent kierunku Socjologia - multimedia i komunikacja społeczna w krakowskiej AGH. Certyfikowany specjalista marketingu w wyszukiwarkach. Swoje umiejętności szlifował w kilku agencjach interaktywnych. Obecnie jest jedną z kluczowych postaci w projekcie Seokraci, dostarczającym rozwiązania marketingu w wyszukiwarkach.

Standardowe systemy płatności, a oczekiwania rynku. Jak z systemu platności uczynić multizadaniową i mobilną platformę zakupową | Michał Paluszczak (Transferuj.pl)

14.11.2012 15:50-16:35// Prelekcja // Auditorium Maximum UJ

Michał Paluszczak Kierownik ds. sprzedaży w firmie Krajowy Integrator Płatności S.A. W Transferuj.pl od maja 2011 roku. Odpowiedzialny za pozyskiwanie klientów oraz koordynację wdrożeń systemu płatności Transferuj.pl oraz innowacyjnego Systemu Zasileń Kont Wirtualnych na terenie Polski. Opiekun kluczowych klientów Krajowego Integratora Płatności S.A.)

Rzeczywistość marketingowa niszowego startupu. | Kamil Jarosz (miniCRM)

14.11.2012 16:40-17:25// Prelekcja // Auditorium Maximum UJ

Kamil Jarosz Psychologia, komunikacja, marketing, sport. Tym się interesuje i z tym na co dzień ma do czynienia. Jako 24 letni freelancer prowadzi m.in. działania z zakresu Marketing Public Relations dla miniCRM - polskiej aplikacji maksymalnie upraszczającej zarządzanie mikro i małą firmą. Dodatkowo realizuje projekty ściśle związane z marketingiem sportowym. Z zamiłowania praktyk, szanujący teorię.

Impreza integracyjna - barcamp

14.11.2012 19:45-23:59// Prelekcja // Prominent Lounge Bar, ul. Kamienna 17, Kraków

Impreza integracyjna dla prelegentów oraz uczestników #e-biznes festiwal.

Agenda:

 • 19:45 – 20:00 | Rejestracja uczestników
 • 20:00 – 20:20 | Paweł Błajda | Crowdsourcing jako skuteczne narzędzie marketingowe
 • 20:25 – 20:45 | Anna Błaszczyk | Geek Girls Carrots
 • 20:50 – 21:00 | Prezentacje projektów w ramach Startup Challenge.
 • 21:05 – 21:30 | Podsumowanie 2/3 festiwalu, podziękowania.
 • 21:30 –          | Rozmowy kuluarowe, networking.

  Dostawa przesyłki – kluczowy element procesu w e-commerce. | Rafał Brzoska (Integer, InPost)

  15.11.2012 10:00-10:45// Prelekcja // Auditorium Maximum UJ

  Rafał Brzoska Przedsiębiorca notowany w setce najbogatszych Polaków Forbesa. Prezes, główny akcjonariusz i twórca spółki giełdowej Integer.pl, która pod marką InPost świadczy usługi pocztowe. Spółka założona przez niego na studiach w ciągu pierwszych pięciu lat siedmiokrotnie zwiększyła przychód i dziewięciokrotnie zysk. InPost, oczko w głowie Rafała Brzoski, jest pierwszą polską firmą, która przełamała monopol Poczty Polskiej. Do końca roku 2012 planuje zdobyć 18% rynku, a jej Paczkomaty są obecne w całym kraju i świadczą usługi 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Brzoska twierdzi, że gdyby nie był przedsiębiorcą, najpewniej zostałby pilotem F-16. Póki co - doskonale pilotuje swój biznes. W ciągu ostatniego roku jego akcje gwałtownie podrożały, co jest najlepszym dowodem na skuteczność podejmowanych przez niego decyzji.

  Hardware is the new software - o renesansie fizycznych produktów, ale podłączonych do Internetu | Jakub Krzych (Estimote)

  15.11.2012 10:50-11:35// Prelekcja // Auditorium Maximum UJ

  Jakub Krzych Współzałożyciel i lider projektu Estimote, Inc. startupu klasy "Internet of things" obecnie w fazie prywatnej bety. Przed Estimote Jakub zakładał i współtworzył AdTaily, największą sieć reklamy samoobsługowej w Polsce gdzie pełnił funkcję Członka Zarządu oraz Dyrektora Produktu. W tym czasie AdTaily zostało uznane przez prestiżowy magazyn CNBC Business jako jedna z 25 najbardziej innowacyjnych spółek w Europie. W 2009 AdTaily zostało sprzedane do AGORY, największej grupy medialnej w Europie Środkowej. W 2012 roku Jakub zrezygnował z funkcji operacyjnych w AdTaily pozostając mniejszościowym udziałowcem i członkiem Rady Nadzorczej. Jakub ukończył Informatykę Stosowaną oraz Fizykę Komputerową na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

  Rynek VC w Polsce, a na świecie. Perspektywy finansowania projektów technologicznych. | Marek Kapturkiewicz (Innovation Nest), Marek Rusiecki (Xevin Investments), Dariusz Żuk (Polska Przedsiębiorcza)

  15.11.2012 11:40-12:40// Prelekcja // Auditorium Maximum UJ

  Marek Kapturkiewicz Menadżer, marketer, inwestor i inżynier. Współzałożyciel, inwestor i partner  w Innovation Nest - funduszu seed/VC oraz  w SPIN - Szkole Przedsiębiorczości Innovation Nest ; poprzednio m.in. wieloletni członek zarządu, COO i wiceprezes Grupy Onet.pl oraz dyrektor promocji i rozwoju produktu Tymbark S.A.; posiada bogate doświadczenie, internetowe, marketingowe, mediowe, technologiczne i inwestycyjne; inżynier - konstruktor (elektronik, informatyk) z wieloletnią praktyką w Instytucie Zaawansowanych Technologii Wytwarzania w Krakowie; absolwent Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki oraz studiów biznesowych w Wyższej Szkole Biznesu - National-Louis University w Nowym Sączu;

  Marek Rusiecki Prezes Zarządu Xevin Investments. Inwestor polskiej edycji „Dragons’ Den – jak zostać milionerem”. Związany z branżą internetową od 2000 roku (CR Media). Współtwórca największej w Polsce sieci reklamy internetowej- Ad.net S.A. W latach 2004-2006 Dyrektor IAB Polska delegowany do kontaktów stowarzyszenia z zagranicą, w tym do promowania działalności polskiego oddziału IAB w strukturach międzynarodowych. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej. Członek Rad Nadzorczych spółek Red Sky Sp. z o.o., Cube Group S.A., Bezokularow.pl S.A, Cuppon S.A. oraz Ad-Vice Sp. z o.o.

  Dariusz Żuk Minister przedsiębiorczości Gospodarczego Gabinetu Cieni BCC, prezes i współtwórca Polski Przedsiębiorczej – think tanku, mającego na celu osiągnięcie przez Polskę do 2020 roku pozycji lidera w obszarze startupów oraz wykreowanie polskich globalnych firm. PP realizuje swoją wizję poprzez grupę instytucji, w skład której wchodzą - Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości (największa sieć AIP w Europie, 1300 start up’ów), AIP Seed Capital (43 inwestycje) oraz AIP Business Link (5 akceleratorów biznesu).

  Nie szukaj w Google – zapytaj prawnika! Warsztaty poświęcone najczęściej popełnianym błędom prawnym w działalności e-commerce | M. Kluska, G. Leśniewski (Kancelaria Olesiński & Wspólnicy)

  15.11.2012 12:30-13:30// Warsztaty // Auditorium Maximum UJ, Sala Wystawowa A

  Michał Kluska Aplikant adwokacki pracujący w Kancelarii Olesiński&Wspólnicy. Od 2008 r. związany z tematyką mediów elektronicznych ze szczególnym uwzględnieniem ochrony danych osobowych w Internecie oraz tematyką usług świadczonych drogą elektroniczną. Od czterech lat członek zespołu prawników doradzających Nasza Klasa Sp. z o.o. w obszarach prawa własności przemysłowej, ochrony danych osobowych, postępowań sądowych. Prowadził liczne postępowania z zakresu odpowiedzialności hostingodawców za treści opublikowane w Internecie jak również reprezentował oskarżyciela posiłkowego w jedynym w Polsce postępowaniu karnym o spam, zakończonym prawomocnym wyrokiem skazującym. Wielokrotnie udowodnił przed Sądem Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że kwestionowane zapisy regulaminów nie są klauzulami niedozwolonymi. Uczestnik licznych konferencji z zakresu informatyki śledczej oraz prywatności w Internecie. Członek zespołu eksperckiego Prawo Mediów Elektronicznych doradzającego największym polskim portalom internetowym między innymi w obszarach prawa własności przemysłowej, ochrony danych osobowych oraz prawa autorskiego. Autor publikacji prasowych m.in. w Rzeczpospolitej, Dzienniku Internautów, Dzienniku Gazeta Prawna, "IT w Administracji",„ Finanse Publiczne” czy „IT Professional”. Wykładowca podczas takich wydarzeń jak: SECURE (2010 i 2011), Konwenty IT w Administracji (2012) czy E-Biznes Festiwal (2011).

  Grzegorz Leśniewski Prawnik w Kancelarii Olesiński&Wspólnicy, posiada kilkuletnie doświadczenie w doradzaniu podmiotom publicznym i prywatnym, w szczególności w zakresie prawa handlowego, pracy, ochrony konkurencji i konsumentów oraz zamówień publicznych. Od półtora roku członek zespołu eksperckiego Prawo Mediów Elektronicznych doradzającego największym polskim portalom internetowym, między innymi w obszarach prawa handlowego, własności intelektualnej, ochrony danych osobowych. Uczestniczył w tworzeniu akcji iNKubator (organizowanej przez Nasza Klasa sp. z o.o.), aktualnie, w ramach tej akcji doradza start-up’om na etapie tzw. preinkubacji i inkubacji. Ponadto uczestniczył w kilku wieloetapowych projektach inwestycyjnych typu M&A, z udziałem przedsiębiorców działających w najbardziej innowacyjnych sektorach gospodarki, w tym zaawansowanej grafiki komputerowej. Uczestnik licznych konferencji o tematyce ochrony danych osobowych, e-governance, prawa własności intelektualnej. Stypendysta programów Erasmus i ISEP. Autor publikacji prasowych/komentarzy z zakresu prawa nowoczesnych technologii m.in. dla Dziennika Internautów, interaktywnie.com oraz bloga e-prawnik.pl. Prowadził liczne szkolenia dla klientów z zakresu zawierania umów handlowych oraz prawa prasowego. Prywatnie: działa w NGO (prezes fundacji „Stary Las”), interesuje się muzyką, a pasjonuje sportem – biega, pływa, rekreacyjnie jeździ na snowboardzie, sportowo trenuje Taekwondo ITF.

  Od faktury do ogólnopolskiego biura rachunkowego - czyli jak budujemy inFakt | Wiktor Sarota (inFakt)

  15.11.2012 12:45-13:30// Prelekcja // Auditorium Maximum UJ

  Wiktor Sarota Współzałożyciel i prezes Infakt. W przeszłości sprzedawca porów, kwiatów na dzień kobiet, współwłaściciel pierwszej w Nowym Sączu kurierskiej firmy rowerowej. Fascynat literatury biznesowej i marketingu. Wie, że InFakt będzie najlepszą firmą księgową w Polsce.

  Hackowanie firm - czyli praktyczny przegląd problemów z bezpieczeństwem teleinformatycznym | Piotr Konieczny (Niebezpiecznik.pl)

  15.11.2012 13:35-14:20// Prelekcja // Auditorium Maximum UJ

  Piotr Konieczny Od 7 lat pomaga największym polskim i zagranicznym firmom w zabezpieczaniu sieci oraz serwisów internetowych. Absolwent Glasgow Caledonian University. Pracę w branży IT rozpoczął w brytyjskim oddziale Philips Electronics. Założyciel Niebezpiecznik.pl, firmy doradczej konsultującej projekty informatyczne pod kątem bezpieczeństwa. W ramach Niebezpiecznik.pl Piotr zarządza zespołem wykonującym audyty i testy bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych a także prowadzi szkolenia dla administratorów i programistów w zakresie ochrony sieci komputerowych oraz bezpiecznego tworzenia webaplikacji.

  Testujcie a znajdziecie - o badaniach użyteczności i projektowaniu zorientowanym na użytkownika | Maciej Płonka (Edisonda)

  15.11.2012 14:25-15:10// Prelekcja // Auditorium Maximum UJ

  Maciej Płonka Badacz użyteczności w krakowskim studio EDISONDA. Autor badań i raportów dotyczących m.in. użyteczności stron internetowych organizacji pożytku publicznego, firm i instytucji państwowych, mailingów reklamowych, a także serwisów e-commerce. Pracuje między innymi na sprzęcie podobnym do tego należącego do Harrisona Forda w "Łowcy Androidów".

  Od pomysłu do sukcesu – pułapki prawne w działalności online | Michał Kluska, Grzegorz Leśniewski (Kancelaria Olesiński & Wspólnicy)

  15.11.2012 15:15-16:00// Prelekcja // Auditorium Maximum UJ

  Michał Kluska Aplikant adwokacki pracujący w Kancelarii Olesiński&Wspólnicy. Od 2008 r. związany z tematyką mediów elektronicznych ze szczególnym uwzględnieniem ochrony danych osobowych w Internecie oraz tematyką usług świadczonych drogą elektroniczną. Od czterech lat członek zespołu prawników doradzających Nasza Klasa Sp. z o.o. w obszarach prawa własności przemysłowej, ochrony danych osobowych, postępowań sądowych. Prowadził liczne postępowania z zakresu odpowiedzialności hostingodawców za treści opublikowane w Internecie jak również reprezentował oskarżyciela posiłkowego w jedynym w Polsce postępowaniu karnym o spam, zakończonym prawomocnym wyrokiem skazującym. Wielokrotnie udowodnił przed Sądem Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że kwestionowane zapisy regulaminów nie są klauzulami niedozwolonymi. Uczestnik licznych konferencji z zakresu informatyki śledczej oraz prywatności w Internecie. Członek zespołu eksperckiego Prawo Mediów Elektronicznych doradzającego największym polskim portalom internetowym między innymi w obszarach prawa własności przemysłowej, ochrony danych osobowych oraz prawa autorskiego. Autor publikacji prasowych m.in. w Rzeczpospolitej, Dzienniku Internautów, Dzienniku Gazeta Prawna, "IT w Administracji",„ Finanse Publiczne” czy „IT Professional”. Wykładowca podczas takich wydarzeń jak: SECURE (2010 i 2011), Konwenty IT w Administracji (2012) czy E-Biznes Festiwal (2011).

  Grzegorz Leśniewski Prawnik w Kancelarii Olesiński&Wspólnicy, posiada kilkuletnie doświadczenie w doradzaniu podmiotom publicznym i prywatnym, w szczególności w zakresie prawa handlowego, pracy, ochrony konkurencji i konsumentów oraz zamówień publicznych. Od półtora roku członek zespołu eksperckiego Prawo Mediów Elektronicznych doradzającego największym polskim portalom internetowym, między innymi w obszarach prawa handlowego, własności intelektualnej, ochrony danych osobowych. Uczestniczył w tworzeniu akcji iNKubator (organizowanej przez Nasza Klasa sp. z o.o.), aktualnie, w ramach tej akcji doradza start-up’om na etapie tzw. preinkubacji i inkubacji. Ponadto uczestniczył w kilku wieloetapowych projektach inwestycyjnych typu M&A, z udziałem przedsiębiorców działających w najbardziej innowacyjnych sektorach gospodarki, w tym zaawansowanej grafiki komputerowej. Uczestnik licznych konferencji o tematyce ochrony danych osobowych, e-governance, prawa własności intelektualnej. Stypendysta programów Erasmus i ISEP. Autor publikacji prasowych/komentarzy z zakresu prawa nowoczesnych technologii m.in. dla Dziennika Internautów, interaktywnie.com oraz bloga e-prawnik.pl. Prowadził liczne szkolenia dla klientów z zakresu zawierania umów handlowych oraz prawa prasowego. Prywatnie: działa w NGO (prezes fundacji „Stary Las”), interesuje się muzyką, a pasjonuje sportem – biega, pływa, rekreacyjnie jeździ na snowboardzie, sportowo trenuje Taekwondo ITF.

  Jak zdobyć swoich pierwszych 100 klientów? | Ryszard Chmura (PromoAgency)

  15.11.2012 16:05-16:50// Prelekcja // Auditorium Maximum UJ

  Ryszard Chmura Przedsiębiorca, prezes agencji reklamowej PromoAgency, dyrektor Regionalny BNI Polska. Studiując przedsiębiorczość i innowacje na Akademii Ekonomicznej w Krakowie, prowadził własną firmę eventową. Nauczony doświadczeniem postanowił pójść krok dalej i założył spółkę PromoAgency. Agencja działa w branży reklamowej i coraz mocniej zaznacza swoją obecność na polskim rynku. Ryszard jest także wykładowcą w Alternatywnej Szkole Biznesu i Rozwoju Osobistego (ASBiRO) oraz członkiem Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych. Gorący orędownik networkingu; jego motto brzmi: "Bo sukces można zaplanować".